1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. 130 bin liralık sigara ele geçirildi
130 bin liralık sigara ele geçirildi

130 bin liralık sigara ele geçirildi

Diyarbakır’ın Bismil ilçesinde, Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince, piyasaya sürülmek istenen 130 bin lira değerinde kaçak sigara ele geçirildi.

A+A-

Diyarbakır Valiliği’nden konuyla ilgili olarak yapılan yazılı açıklamada,  Bismil/Sinan Jandarma Karakol Komutanlığı ekipleri tarafından Kaçakçılık ile mücadele kapsamında yol arama ve kontrol faaliyetleri icra edildiği belirtilerek, şöyle denildi:

“İcra edilen yol kontrol ve aramalarında Batman ilinden Diyarbakır iline seyahat etmekte olan çekicinin dorsesinde yapılan aramada brandanın altına gizlenmiş vaziyette piyasa değeri 130.000 TL olan toplam 21.830 paket değişik markalarda kaçak sigara ayrıca aynı gün Batman ilinden Diyarbakır iline seyahat etmekte olan yolcu otobüsü içerisinde bir yolcuya ait valiz içerisinde piyasa değeri yaklaşık 2.000 TL olan toplam 370 paket değişik markalarda kaçak sigara ele geçirilmiştir. İcra edilen yol arama ve kontrollerinde piyasa değeri 132.000 TL olan toplam 22.200 paket değişik markalarda kaçak sigara ele geçirilmiştir. Cumhuriyet Savcılığının talimatı ile ele geçirilen kaçak sigaralara el konulmuş olup, olay ile ilgili 2 şüpheli hakkında adli işlemlere başlanılmıştır. Halkımızın huzur ve güvenliğinin sağlanması ve kaçakçılığın önlenmesi amacıyla yürütülen çalışmalara kararlılıkla devam edilecektir”

 

(Abdulsamet Karaş)

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler