1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. 13 YPG'linin cenazesi ailelerine teslim edilecek
13 YPG'linin cenazesi ailelerine teslim edilecek

13 YPG'linin cenazesi ailelerine teslim edilecek

Habur Sınır Kapısı’nda 10 gündür bekletilen 13 YPG/YPJ’linin cenazesi bu gece ailelerine teslim edilecek.

A+A-

Habur Sınır Kapısı’nda 10 gündür bekletilen 13 Halk Savunma Birlikleri (YPG)-Kadın Savunma Birlikleri’ne (YPJ) ait cenazeler bu gece ailelerine teslim edilecek.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Şırnak Milletvekili Faysal Sarıyıldız tarafından Twitter hesabından açıklama yaparak cenazelerin bu gece ailelere teslim edileceğini belirtti.

Sarıyıldız, “10 gündür sınırda bekletilen 13 şehidimizin cenazesi bu gece ailelerine teslim edilecek.Çocuklarını yüce bir ruhla sahiplenn halkımız sağolsun. Gerilimden medet umanların oyununa gelmemek için, şehitlerimizi büyük bir hassasiyetle, provakasyona mahal bırakmadan karşılayacağız..” dedi.

10 gün oldu

Rojava’da IŞİD’le çatışma sırasında yaşamını yitiren 13 YPG/YPJ’linin cenazesi 25 Temmuz’dan bu yana Habur Sınır Kapısı’nda bekletiliyor. 

 Aileler Türkiye’ye alınmayan ve bir TIR’ın içinde muhafaza edilen cenazelerin yanında, sınırın diğer tarafında bekliyor.

HDP Hakkari Milletvekili Selma Irmak, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun yanıtlaması istemiyle Meclis’e soru önergesi vermişti. (İMC TV)

HABERE YORUM KAT