1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. 13 yıl sonra Koalisyon
13 yıl sonra Koalisyon

13 yıl sonra Koalisyon

Seçim sürecinde partilerden farklı açıklamalar gelse de AKP dışında barajı geçen üç partinin de son sözü AKP ile koalisyon yapmayacakları olmuştu.

A+A-

CHP, HDP ve MHP aynı açıklamayı yapmıştı: AKP ile koalisyon yok

Seçim öncesi olası koalisyon ihtimaline karşı CHP, HDP ve MHP'li isimler AKP ile koalisyon yapmayacaklarını açıklamıştı.

AKP'nin bu durumda nasıl bir adım atacağı merak konusu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu: Yolsuzluğu kendisine şiar eden partiyle nasıl koalisyon yapacaksınız?  Sen bunlarla nasıl bir araya geldin diyenlere ne söyleyeceğim? Yolsuzluk diz boyu. Biz hayatımız boyunca yolsuzlukla mücadele ettik, yolsuzluk yapanlarla nasıl bir araya geleceğiz?

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş: Koalisyon seçenekleri seçimden sonra tartışılabilir. Benim söylediğim şey, biz AKP ile kesinlikle koalisyon yapmayız

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın: MHP'nin, AKP ile ortak olmasını önce kendimize sonra milletimize saygısızlık olarak görüyoruz. Hem 13 yıllık yolsuzluğun hesabını soracağım diyorsunuz ondan sonra çıkıp kendi çıkarınız için AKP ile ittifak yolu arıyorsunuz. Böyle bir şey olur mu? Bu milleti bu anlamda aldatmış oluruz. Biz bunu yapmayız. (haber.sol

HABERE YORUM KAT