1. HABERLER

  2. GÜNCEL YAŞAM

  3. 13 Aralık 2014 ehliyet sınav sonuçları açıklandı
13 Aralık 2014 ehliyet sınav sonuçları açıklandı

13 Aralık 2014 ehliyet sınav sonuçları açıklandı

Milli Eğitim Bakanlığı'nın 2014 yılında 13 Aralık tarihinde son olarak gerçekleştirildi, artık adaylar gireceği sınavlarla birlikte kursiyer ehliyet sahibi olacak.

A+A-
Ehliyet sınavı sürücü adayı sınavı yapıldı. 13 Aralık tarihinde yapılan sınavın soru ve cevapları meb.gov.tr adresi üzerinden yayınlanırken sonuçların açıklanacağı tarih ise merak ediliyordu.
 
Adaylar hafta içi MEB'in resmi sitesi olan meb.gov.tr adresi üzerinden yapılan  sınava dair soru ve cevaplar gibi sınav sonuçlaarını da aynı adresler üzerinden öğrenebilecekler. 
 
Ehliyet sınav sonuçları ise meb.gov.tr adresi üzerinden yarın yani 23 Aralık 2014 tarihinde yayınlanacaktır. Fakat MEB tarafından sınav sonuçlarının bugün açıklanması da bekleniyor.  MTSAS Sınav Sonuçları linkinin üzerine tıklayarak açılacak sayfadan, T.C. kimlik numarasını girerek sınav sonuçlarını öğrenebilecektir.
 
 
SINAVI KAZANANLAR NELER YAPACAKLAR?
 
Sınavı kazanan adaylar ise ardından direksiyon sınavına girecektir. Adaylar Ocak ayının son haftalarında  Direksiyon Dersi Sınavına gireceklerdir. Adayların sınava gireceği tarih il ve ilçelere göre değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sınavda direksiyon yeteneği ölçülmektedir. 

HABERE YORUM KAT