1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. 10. dönem girişimcilik sertifikaları sahiplerini buldu
10. dönem girişimcilik sertifikaları sahiplerini buldu

10. dönem girişimcilik sertifikaları sahiplerini buldu

DİYARBAKIR- Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası'nda (DTSO) düzenlenen 10. Dönem Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi sertifikaları, kursiyerlere verildi.

A+A-

Törene; DTSO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Sayar, Başkan Yardımcısı Şilan Elmas, Yönetim Kurulu Üyesi Mesut Çelik ve KOSGEB Diyarbakır Hizmet Merkezi Müdür Vekili Zülfikar Altunbağ katıldı. Törende konuşan Ahmet Sayar girişimcinin en önemli özelliğinin heyecan olduğunu ve kendilerinin de göreve yeni başladıkları için bu törende aynı heyecanı yaşadıklarını belirtti. Sayar, "Kendi işini kurmak ve KOSGEB desteklerinden faydalanmak isteyen tüm girişimci arkadaşlarımızın çabalarını ve girişimlerini takdirle karşılıyorum. Girişimci arkadaşlarımızın bir fark yaratması ve kendi işinin patronu olması noktasındaki yenilikçi düşünmeleri, düşüncelerini geliştirmeleri, risk alma cesareti göstermeleri, adım atacakları iş dünyası için önemli faktörler olacaktır" dedi.

2010 yılından beri KOSGEB ortaklığında eğitimlerin devam ettiğini belirten Sayar, kursiyer sayısının ilk yıl 30, ikinci yıl 190, üçüncü yıl 394, son olarak 2013 yılının ilk yarısında 360 olduğunun altını çizdi.
Altunbağ ise, “DTSO ortaklığında 3 yıldır eğitimleri üst düzeyde işbirliğiyle gerçekleştirdik ve gerçekleştirmeye devam ediyoruz. Diyarbakır'da 2 bin 300 kişiye girişimcilik eğitimi verdik ve bu sayının yüzde 10'unu işlerini bizden aldıkları destekle kurdular. Bu bizim için mutluluk verici bir durumdur” diye konuştu.

HABERE YORUM KAT