1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. 10 Dönümlük bir alan ayrıldı
10 Dönümlük bir alan ayrıldı

10 Dönümlük bir alan ayrıldı

Güneydoğu Gazeteciler Cemiyeti yönetimi olarak zaman zaman mülki idare amirleri ile yapmış olduğumuz görüşmelerde cemiyetimizle ilgili bilgi alışverişi yapmaktayız.

A+A-

Bu görüşmelerin birinde Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanları ile görüş alışverişinde bulunurken Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Sayın Gültan KIŞANAK Diyarbakır'da Kent Ormanı olarak bilinen alanda ağaçlandırma çalışması yapılacağını şayet talep olursa cemiyetimize de bu alandan yer tahsis edebileceklerini dile getirmiştir.

Bizim de bu yöndeki talebimiz üzere Diyarbakır Kent Ormanında cemiyetimize 10 dönümlük bir arazi yeşillendirilmek üzere tahsis edilecektir. Ancak biz cemiyet yönetimi olarak bu alanda Cemiyetimiz öncülüğünde tüm basın kuruluşlarımızın ve gazeteci meslektaşlarımızın da Diyarbakır ve çevre için duyarlılık gösterip bu organizasyon içerisinde yer almanızı arzuluyoruz.

Yarınlara daha güzel bir Diyarbakır ve çevre bırakabilme adına bu organizasyonda yer alacak basın kuruluşları için hatıra plakaları basılarak kent ormanına asılacaktır. Bu nedenle organizasyonda yer almak isteyen üyemiz basın kuruluşlarının cemiyetimiz yönetim kurulu üyeleri ile 08 Mart 2015 pazar gününe kadar irtibata geçmeleri rica olunur.

 

(Diyarinsesi.org MY)

HABERE YORUM KAT