1. HABERLER

  2. SPOR

  3. 10 branşta yapılan Valilik kupası sona erd
10 branşta yapılan Valilik kupası sona erd

10 branşta yapılan Valilik kupası sona erd

Diyarbakır'da 10 branşta yapılan "19 Mayıs Kurumlar Arası Valilik Kupası" spor müsabakaları sona erdi.

A+A-

Futbol müsabakalarının finalini Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy da izledi.

Atıcılık, basketbol, bilardo, futbol, masa tenisi, satranç, model uçak, tenis, voleybol ve yamaç paraşütü branşlarında yapılan müsabakalar sorunsuz bir şekilde tamamlandı.
Sivil toplum kuruluşlarından ekiplerin de yer aldığı müsabakalarda başarılı olan ekiplere, kupa ve madalyalar verildi.

Futbol branşıyla sona eren “19 Mayıs Kurumlararası Valilik Kupası” spor müsabakalarında bilardo da Şükrü Çakır birinci, Ömer Halefoğlu ikinci ve Mehmet Talayhan üçüncü oldu.

Masa tenisi erkekler kategorisinde Diyarbakır Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nün birinci olduğu müsabakalarda Dicle Üniversitesi Ziraat Fakültesi ikinci ve Ali Gaffar Okkan Polis Meslek Yüksek Okulu üçüncü oldu. Ziya Gökalp Öğrenci Yurdunun birinci olduğu kadınlar kategorisinde ise Selahattin Eyyubi Kız Yurdu ikinci ve Dicle Üniversitesi Beden Eğitimi Yüksek Okulu da üçüncü oldu.

VALİ AKSOY’DA İZLEDİ

Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy’un takip ettiği ve Diyarbakır Atatürk Stadı’nda oynanan futbol müsabakalarında ise şampiyonluk ipini DGS takımı göğüsledi. Diyarbakır Vali Yardımcıları Mimar Sinan Batmaz, Remzi Kattaş, Taner Bircan, Kürşat Güleryüz, Mehmet Çağrı Özpolat, Diyarbakır Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mehmet Demir, Yurtur İl Müdürü Metin Yılmaz ve çok sayıda davetlinin takip ettiği final maçında Valilik Karması ise ikinci oldu. DGS takımı normal süresi 1-1 berabere tamamlanan karşılaşmayı penaltı atışları sonucunda 6-5 kazanarak, hedefe ulaştı.

Final maçının ardından Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy, dereceye giren takımlara kupalarını verdi. Kupa töreninin ardından Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy ve davetliler, dereceye giren takımlarla hatıra fotoğrafı çektirdi.

HABERE YORUM KAT