1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. 10 ay sonra iddianamesi çıktı
10 ay sonra iddianamesi çıktı

10 ay sonra iddianamesi çıktı

Diyarbakır'da 5 Haziran günü HDP'nin mitingine yapılan bombalı saldırının iddianamesi çıktı. 5 DAİŞ'çi hakkında 5'er kez ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası istenen iddianame mahkemeye gönderildi.

A+A-

Diyarbakır'da 5 Haziran günü HDP seçim mitingine düzenlenen bombalı saldırıda Şeyhmus Kaçan (34), Necati Kurul (46), Civan Arslan (18), Ali Türkman (65) ve Ramazan Yıldız'ın yaşamını yitirmesi, 400'ün üzerinde kişinin yaralanmasına ilişkin yürütülen soruşturma tamamlandı.

 

Hazırlanan iddianamede, DAİŞ'li tutuklular İsmail Korkmaz (35), Mustafa Kılınç (39), Orhan Gönder (20) ve Burhan Gök (37) ile firari şüpheli İlhami Balı'nın (33) "Anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs", "Nitelikli öldürme", "Nitelikli öldürmeye teşebbüs" ve "Tehlikeli maddeleri izinsiz olarak bulundurma" suçlarından cezalandırılması istendi. 5 tutuklu hakkında 5'er kez ağırlaştırılmış ömür boyu ve 4 bin 101'er yıldan 6 bin 318'er yıla kadar hapis cezası talep edilen iddianame, Diyarbakır 5'inci Ağır Ceza Mahkemesi'ne gönderildi.

 

(Mahmut Oral)

HABERE YORUM KAT