1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. ‘1 Kasım’da sandık başındayız’
‘1 Kasım’da sandık başındayız’

‘1 Kasım’da sandık başındayız’

Sokağa çıkma yasağının ve çatışmaların sıklıkla yaşandığı Silvan’da çatışmalar nedeniyle göç eden aileler, “özgürlük” için 1 Kasım’da sandık başında olacaklarını söyledi.

A+A-

Göç eden ailelere ulaşan HDP, Silvanlılara, “Oylarımızı kullanalım, sandıklarımıza sahip çıkalım” çağrısında bulundu.
Diyarbakır’ın Silvan ilçesinde Yüksek Seçim Kurulu’nun “sandıklar taşınamaz” kararına rağmen İlçe Seçim Kurulu, Tekel Mahallesi’nde bulunan Fevzi Çakmak İlköğretim Okulu’nda kurulması gereken 1152, 1153, 1154, 1155 ve 1156 numaralı sandıkları, Cami Mahallesi’ndeki Kazım Karabekir İlköğretim Okulu’na taşıdı.

Taşınan sandıklara ilişkin seçmenlerle konuşan HDP Silvan İlçe Eşbaşkanı Hülya Biçen, seçmenlerin “Sandıkları nereye taşısalar gidip oyumuzu kullanacağız ve bu zulmü bu seçimlerde sonlandıracağız” dediğini aktardı.


“1 Kasım’da oy kullanacaklar”


Özel harekât timlerinin saldırılarının yoğun yaşandığı Tekel, Konak ve Mescit mahallelerinde göçe zorlanan ailelere muhtarların desteğiyle ulaştıklarını söyleyen Biçen, “Batıya dahi giden ailelerin tespitini muhtarlarla birlikte yaptık. Bu anlamda sorun yaşamayacağız. Biz bu arkadaşlarımıza ulaştık barış ve özgürlük için geleceklerini söylediler” dedi. Silvan halkına çağrıda bulunan Biçen, “1 Kasım seçiminde bizim için bir oyun dahi hayati bir değeri vardır. Halkımızdan isteğimiz 1 Kasım’da oylarını kullanmaları ve sandıklarına sahip çıkmalarıdır” diye konuştu.
 

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler