1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Vali Kıraç, bir günde dört ilçeyi ziyaret etti
Vali Kıraç, bir günde dört ilçeyi ziyaret etti

Vali Kıraç, bir günde dört ilçeyi ziyaret etti

Diyarbakır Valisi Mustafa Cahit Kıraç, Kulp, Lice, Hani ve Kocaköy ilçelerini ziyaret ederek yapılan çalışmalar hakkında kaymakamlardan ayrıntılı bilgi aldı.

A+A-

Kısa süre önce Diyarbakır Valiliğine atanan Mustafa Cahit Kıraç, bir günde dört ilçeyi ziyaret ederek, hem vatandaşlarla tanıştı hem de ilçelerin sorunlarını yakından inceledi. Kulp, Lice, Hani ve Kocaköy ilçelerine giden Kıraç, muhtarlardan sorunları dinleyip, kaymakamlardan ilçelerde yapılan hizmetler hakkında bilgi aldı. Vali Kıraç, "En önemlisi eğitim. Okul öncesi eğitim oranı azami seviyeye çıkarılmalı" dedi.

TANIŞMA ZİYARETİ

Ziyarette Vali Mustafa Cahit Kıraç'a, Vali Yardımcısı Mehmet Yiğit, İl Emniyet Müdürü Recep Güven, İl Jandarma Komutanı Hilmi Atabay, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ahmet Akyol ile bazı kurum müdürleri eşlik etti. İlk olarak Kulp İlçesini ziyaret eden Vali Kıraç, ilçe sakinlerinin ilgisi ile karşılandı. Köy muhtarları ile bir süre sohbet eden Kıraç, bu ziyareti tanışma ve ivedilik arz eden sorunları görme amacıyla yaptığını söyledi. Kaymakamlık makamına geçen Vali Kıraç'a, Kulp Kaymakamı Mehmet Maraşlı tarafından ilçede yürütülen projeler ve ilçenin genel durumu hakkında bir brifing sunuldu. Kıraç, kaymakam olarak görev yaptığı Kulp'ta, yol ve içme suyu çalışmalarının hızlandırılması talimatını verdi. Okul öncesi eğitimin önemine de vurgu yapan Vali Kıraç, okul öncesi eğitim oranın azami seviyeye çıkarılması için gerekli çalışmaların yapılması gerektiğini belirtti. Kulp'ta bir vatandaşın taziyesine de katılan Vali Kıraç, Belediye Başkanı Mehmet Nesim Şimşek'i ziyaretinin ardından Lice'ye geçti. Kaymakam Özer Özbek'ten ilçenin genel durumu hakkında bilgi alan Kıraç, İl Genel Meclisi üyeleri ile de bir süre sohbet ederek ilçenin sorunlarını dinledi. Hani'de de Kaymakam İsmail Şanlı ile görüşen Vali Kıraç, özellikle içme suyu yetersiz olan köylere ivedilikle bir şebeke çalışması yapılması talimatını verdi.

Ödenek aktarıldı

Vali Cahit Kıraç, son olarak Kocaköy ilçesini ziyaret edip Kaymakam Ferhat Sinanoğlu ile görüştü. Kıraç, "İlçelerimize bağlı köylerde asfalt çalışması, içme suyu tesisi geliştirme, eğitim ve sağlık altyapısı gibi çalışmalarını hız kesmeden devam ettirilmesi gerekiyor. İlçelerimize 2013 KÖYDES programıyla ödenek aktarıldı. Bu kaynakları en iyi şekilde kullanarak, ilçe ve köylerimize en iyi hizmeti götüreceğiz" diye konuştu.

HABERE YORUM KAT