1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Diyarbakırspor Borcunu ödedi. Sorun Bitti
Diyarbakırspor Borcunu ödedi. Sorun Bitti

Diyarbakırspor Borcunu ödedi. Sorun Bitti

Mikiç’in alacağının 440 Milyar Türk lirasına tekabül ettiğini ve bu parayı bugün öğleden sonra havale yoluyla Federasyona göndereceklerini belirttildi.

A+A-

Eski futbolcusu Borislav Mikiç’in 189 bin Euro’luk alacağının ödenmemesi nedeniyle FIFA’nın bir alt lige düşürülme yaptırımıyla karşı karşıya kalan Bank Asya 1. Lig takımlarından Diyarbakırspor’un Kulüp Başkanı Adnan Öktüren, Boşnak futbolcu için gereken parayı temin ettiklerini söyledi.

Borç bitti, dert bitti

Başkan Öktüren, kulüp binasında düzenlediği basın toplantısında Mikiç’in alacağının 440 Milyar Türk lirasına tekabül ettiğini ve bu parayı bugün öğleden sonra havale yoluyla Federasyona göndereceklerini belirtti.

İlk kez bir araya gelebildiler

Ali Gaffar Okkan tesislerinde yapılan basın toplantısında Genel Kaptan Abdurrahman Yakut, Futbol Şube Sorumlusu Salih Akçadağ, Mali İşlerlerden Sorumlu Asbaşkan Sedat Bayhan, Altyapıdan sorumlu Asbaşkan Hakan Buğdaycı, Stadyum ve tesislerden sorumlu Asbaşkan M.Sait Geçgil ve Kulüp Basın Sözcüsü Ömer Serdar Çimen’de hazır bulundu.

"20 yıl yaşlandım"

Diyarbakırspor Kulüp başkanı Adnan Öktüren, kurmaylarıyla yaptığı açıklamada, Mikiç’in alacağının kongreye bile yansıtılmadığını ve yönetim olarak bu olaydan sonradan haberdar olduklarını ifade etti. Mikiç olayının FIFA ile TFF arasında da sorun yarattığını ve bu durumdan büyük bir üzüntü duyduklarını belirten Başkan Öktüren, "İnanın bu sorun yüzünden 2 ayda 20 yıl yaşlandım. Ancak, bu sorunu çözdüğümüz için de yönetim olarak övünçlüyüz" dedi.

"Dünya kulübü olmuşuz"

Diyarbakırspor’un bir bölge takımı olduğunu ve bu gün itibarıyla dünyanın her yerinde taraftarının bulunduğuna da işaret eden Öktüren, "Dün akşam haber internet sitelerinde yayınlandıktan sonra beni Kanada ve İsviçre’den taraftarlarımız aradı. Demek ki, Diyarbakırspor’un dünyanın en ücra köşelerinde bile taraftarları vardır. Bu da ayrı bir övünç kaynağıdır" diye konuştu.

Katkı sunanlara teşekkür

Öktüren, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nden (TOBB) gelen 300 bin YTL'lik maddi desteğin de sevindirici olduğunu belirterek, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Mevcut sorunlarımızın çözülmesinde katkı sunan başta UEFA Asbaşkanı Şenes Erzik, Tarım ve Köyişleri Bakanımız Mehdi Eker ve Valimiz Hüseyin Avni Mutlu’ya teşekkür ediyorum."