Yayın ilkeleri / Privacy Policy

Diyarinsesi.ORG, internet ve teknolojinin doğru kullanılması, en üst düzeyde faydalanılması amacıyla bilgilendirici ve eğitici yayınlar yapar.

Bilgi, Doküman ve Arşiv Kullanımı:
Diyarinsesi.ORG, aksi sabit olaylarla ilgili haberi düzeltmeyi, gerekirse haber, fotoğraf ve görüntüyü yayından kaldırmayı taahhüt eder.

Privacy Policy

Diyarinsesi.org haber portalımızdaki tüm içerikler 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na uygun olarak hazırlanmaktadır. Diyarinsesi.org sitesinde yer alan bütün yazılar, materyaller, resimler, ses dosyaları, animasyonlar, videolar, dizayn, tasarım ve düzenlemelerimizin telif hakları 5846 numaralı yasa telif hakları korunmaktadır. Bunlar Diyarinsesi.org’un yazılı izni olmaksızın ticari olarak herhangi bir şekilde kopyalanamaz, dağıtılamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz. İzinsiz ve kaynak belirtilmeksizin kopyalama ve kullanımı yapılamaz

Resmi olarak abonesi olduğumuz ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayınlaması ve/veya yazılı/görsel ortamda basılması, yayınlanması ve dağıtılması ile ilgili konular, ajansların bu yöndeki kısıtlamalarına ve yazılı iznine bağlıdır.

Bu sebeple, sitemiz - uyar ve kaldır- prensibini benimsemiştir.Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri veya meslek birlikleri, info@diyarinsesi.org mail adresinden bizlere ulaşabilirler.

Diyarinsesi.org Haber'de yayınlanan diğer haber, yorum ve makaleler ise kaynak gösterilerek,  ilgili bağlantıya yönlendirilmesi koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Diyarinsesi.org Haber, Basın Yayın Ahlâk İlkeleri'ne uymaya söz vermiştir. Yazı ve yorumlardan yazarları sorumludur.

Sitedeki tüm harici bağlantılar ayrı bir tarayıcı penceresinde açılır. Diyarinsesi.org Haber, harici bağlantılardan oluşabilecek zararların sorumluluğunu almaz.

Diyarinsesi.org’da hiçbir bildirim yapmadan, herhangi bir zaman değişikliğe gidebilir. Bu sitedeki bilgilerden kaynaklı hataların hiçbirinden sorumlu değildir.© Copyrigth 2006 Diyarinsesi.org haber sitesinin tüm hakları saklıdır. Kod, haber, resim, röportaj gibi her türlü içeriğinin tüm telif hakları Diyarinsesi.org’a aittir. 

Privacy Policy
We will keep your information confidential except where disclosure is required or permitted by law (for example to government bodies and law enforcement agencies). Generally, we will only use your information within the Diyarinsesi.org. However, sometimes the Diyarinsesi.org uses third parties to process your information. Diyarinsesi.org requires these third parties to comply strictly with its instructions and the Diyarinsesi.org requires that they do not use your personal information for their own business purposes, unless you have explicitly consented to the use of your personal information in this way. When you interact with the Diyarinsesi.org we sometimes receive personal information about you. For example, if you write to us or sign up to a newsletter, you might tell us who you are, how we can contact you and what you think of the Diyarinsesi.org and its services. When you use Diyarinsesi.org online services, we use cookies and collect IP addresses. You can find out more about this in the Diyarinsesi.org cookies section of our full Privacy Policy.

Çok Seslilik ve Katılımcı Yayıncılık:
Diyarinsesi.ORG, okuyuculara görüşlerini kamuoyu ile paylaşma fırsatı sunar, farklı görüşleri ve konu ile ilgili tüm bakış açılarını yansıtır.

Eğitici olmak:
Diyarinsesi.ORG, bilginin evrenselliğine inanır ve toplumun gelişmesi için eğitici yayınlar yapar.

Cevap Hakkına Saygı:
Diyarinsesi.ORG,  iddia ve ithamlara karşı, taraflara cevap hakkını en hızlı ve doğru
biçimde kullanma fırsatı sunar.

Önyargısız Yaklaşım:
Diyarinsesi.ORG
, haberin araştırılmasından sunumuna kadar her aşamasında önyargılardan arınmış, saplantısız bir yaklaşım sergiler.
 
Doğruyu Arama Kaygısı:
Diyarinsesi.ORG, olayları tüm yönleriyle irdeleyip, kamuoyu algısının doğru şekilde oluşmasını sağlar.
 
Öncü olmak:
Diyarinsesi.ORG, internet haberciliğinin özündeki sürekli değişim ve gelişim sürecini destekler ve öncülük eder.

Güvenilirlik:
Diyarinsesi.ORG, kendine duyulan güvenin sorumluluğunu üstlenir ve bu güveni korumak için çalışır.

 

Telif ve Gizlilik Politikası Diyarinsesi.org web sitesi olarak  kişisel güvenlik haklarına ve şirketlerin telif haklarına saygı duyuyor,

Kişisel bilgilerinizin korunmasını sağlıyor.

Sitemiz Türkiye Cumhuriyeti yasalarına ve hukuka bağlı, kişisel ve ticari haklara saygılı olmayı hedefl edinmiş, yayın hayatına devam etmektedir.

T.C 5651 Sayılı yasa kapsamında abone ajans ve haber kaynaklarından içeikler alınarak haber servisi sıfatıyla hizmet vermekteyiz.

Bu doğrultuda resmi abone olduğumuz ajanslardan (İHA - İLKHA ve ikili anlaşma ile gelen içerikler. vs)  servis edilen haberler olduğu gibi redakte edilerek sitemizden verilmektedir. Ajanslardan ve kaynak gösterilerek gelen her türlü bilgi, haber, resim, görsel ve video vs içeriklerden içerik sahibi sorumludur. 

Ajans ve kaynaklardan gelen, servis edilen haberler, görseller için  site yönetimi şikayet sonrasında işlem yapmakla yükümlüdür.

Bu sebeple sitemiz “uyar ve kaldır” prensipleri çerçevesinde işlem yapmaktadır.

İş bu madde gereği telif hakkı dahilinde olan yazı, içerik, resim ve her türlü dosyaların, eserlerin yasal olmayan bir biçimde yayınlandığını, paylaşıldığını düşünüyorsanız;

mail yolu ile bizlere ulaşabilir. İçeriğin kaldırılmasını talep edebilirsiniz.

Talebiniz incelendikten sonra, içeriğiniz sitemizden kalıcı olarak kaldırılıp, sizlere bilgi verilecektir. Telif, ihtar ve uyarı için mail adresimiz iletişim: info@diyarinsesi.org mail adresi ile bağlantıya geçebilirsiniz..

Saygılarımızla....